Służbowy wyjazd

Jak pogodzić wyjazd służbowy z rodziną?

Hotel biznesowy

Podróż służbowa, która trwa od jednego do kilku dni i wiąże się z wyjazdem do innej miejscowości będzie wymagała znalezienia również odpowiedniego miejsca, gdzie będzie się można czuć komfortowo. Często firmy, które organizują konferencję dla swoich pracowników w ekskluzywnych hotelach razem z noclegiem.

Źródło: www.conradhotel.pl

Podróż służbowa

Podróż służbowa trwająca kilka dni będzie wymagała znalezienia takiego miejsce, gdzie będziemy czuć się komfortowe. Już firmy często decydują się na ekskluzywne hotele połączone razem z noclegiem. Dla wielu pracowników będzie to jednak rozłąka z rodziną. Jeśli jednak jest się rodzicem dziecka do wieku czterech lat nie będzie można wysłać pracownika na tego typu wyjazd, jeśli sami nie będą się oni na to godzić. Jednakże w praktyce zdarza się rzadko, że odmówi się takiego wyjazdu. Pracownikowi zależy oczywiście na dobrej współpracy z firmą i dlatego nie chce odmawiać przełożonym.

Rozłąka z dzieckiem

Wyjazdy służbowe rodziców to problem dla dzieci. Na pewno to trudny okres, ponieważ najmłodsi najczęściej nie najlepiej będą znosić odseparowanie od rodziców choćby na krótki czas. Dobrze będzie, jeśli w tym okresie dziecko może być pod opieką przynajmniej jednego rodzica. Niekiedy jednak będzie tak, że dziecko nie ma takiej możliwości i musi zostać z opiekunką albo z dziadkami.

Wyjazd firmowy

Wyjazd razem z dzieckiem

Najlepszą opcją będzie zawsze wyjazd służbowy razem ze swoją pociechą. Obecnie w hotelach organizowane są coraz częściej specjalne oferty dla rodziców, którzy nie chcą zostawiać swoich dzieci w domu. Nie muszą tego robić, ponieważ hotele wychodzą naprzeciw potrzebom gości. Pojawia się duże zainteresowanie takimi propozycjami, w ramach których rodzice mogą uczestniczyć w firmowych spotkaniach, natomiast w tym samym czasie dziecko będzie mogło uczestniczyć w spotkaniach animacyjnych i nie będzie się nudzić.

Jest to świetna opcja, by rodzica cały czas była blisko siebie. Hotele muszą się jednak w tym zakresie bardzo dobrze zorganizować i dbać dosłownie o każdy szczegół. Liczy się nie tylko danie takiej możliwości, ale będzie trzeba również postarać się o to, by w trakcie takich wydarzeń te propozycje dla dzieci były bardzo dobrze przygotowane.