Komfortowy hotel

Usługi dodatkowe dostępne i oferowane w hotelach

Hotele mają dla nas szeroką ofertę, jeśli chodzi o usługi dodatkowe dla gości między innymi takie propozycje jak pralnia, room service, taksówki, sprzedaż biletów, informacja turystyczna, pralnia, przechowanie bagażu, przechowanie w sejfie

Barek w pokoju

Z taką usługą często będziemy się spotykać, jest ona najczęściej dodatkowo płatna. Produkty, które tam się znajdują można spożywać bez ograniczeń, rozliczenie następuje w momencie wymeldowania z pokoju. Musi się tam znajdować również cennik takiego barku.

Kawa i herbata

Wszystkie hotele mają dla nas dostęp do darmowej kawy i herbaty, którą każdy może samodzielnie sobie przygotowywać. W takiej ofercie najczęściej hotel stawia na własny ekspres i przygotowuję bazę z herbatami oraz kawami, do tego jednorazowe kubki.

Nie tylko udogodnienia w pokojach

Można również mówić o różnorakich wygodach, które znajdują się poza pokojem i są one uzależnione przede wszystkim od standardu danego miejsca. Można tam znaleźć basen, saunę, fitness, siłownię, odnowę biologiczną, sklep z biżuterią, niekiedy sale konferencyjne oraz prasowanie czy sprzęty do rekreacji

Sieć internetowa

Współcześnie hotele muszą gwarantować gościom dostęp do sieci i praktycznie wszędzie będzie można z niej korzystać. W lepszych hotelach pojawiają się propozycje, w ramach których goście mają dostęp do internetu, nie wiąże się to z dodatkowymi opłatami. Coraz częściej można takżę zobaczyć, że hotele stawiają na sieć bezprzewodową, która będzie dla gości bardzo wygodna.

Wyżywienie w hotelu

AI (All Inclusive)

To propozycja, która pojawia się dla osób, które chcą spędzać wakację na plażowaniu obok hotelu. Dzięki temu mają pełne wyżywienie, dostęp do napojów i różnych przekąsek. Ograniczenie ewentualnie dotyczy alkoholi.

UAI (Ultra All Inclusive)

To uzupełniona oferta pełnego wyżywienia, w ramach której liczyć będzie można do na dodatkowe napoje alkoholowe, niektóre hotele mają tutaj również inne pakiety usług takich jak masaże, spa czy sauna.

OV

Oferta, gdzie mamy brak wyżywienia. Będzie to dobra opcja dla turystów, którzy czas spędzają poza hotelem i dla nich ta opcja będzie najdogodniejsza.

BB (Bed and Breakfast)

Do ceny dołączone jest śniadanie dla gości

HB (Half Board)

Mamy tutaj dostępne śniadanie i na wieczór obiadokolacja

FB (Full Board)

Ta oferta to śniadanie, obiad i kolacja dla gości. Opcja dla osób, które wychodzą z hotelu maksymalnie na kilka godzin

SC (Self Catering)

Wyżywienie własne, nie ma w cenie żadnych posiłków, goście dostają jednak do swojej dyspozycji kuchnię albo aneks, gdzie można przygotowywać sobie posiłki.

PP

Posiłki, które przygotowywane są dla konkretnego turnusu wczasowego, według programu, który realizują.